Hea lapsevanem!

Sul on kodus laps/nooruk ja Sa soovid teda üldkehaliselt arendada, soovid rakendada tema energiat ning suunata teda elukestva liikumise kaudu tugevama mina arenguni? Oled just õiges kohas!


Spordikeskus Korrus3 keskendub laste ja noorte treenimisel sisemise, tõelise motivatsiooni leidmisele. Laps käib trennis sellepärast, et ema-isa leidsid Google otsinguga sobiva klubi, mõtlesid, et spordiala võiks lapsele sobida, kuid laps teeb trenni siis, kui talle see meeldib.
Laps trenni varakult tähendab lapsevanema jaoks kohustust olla lapsega valiku juures algusest lõpuni. Alustades proovitrennidega tuleks endale esitada küsimused: Miks just see spordiala? Kas me suudame perega rahaliselt just seda harrastust toetada? Kas lapse varasemad kogemused pigem toetavad või töötavad valitud spordialale vastu? Mitu korda nädalas oleme valmis last trenni viima-tooma? Kui kaugel kodust asub spordiklubi ja kas treeningud toimuvad pere muu logistikaga haakuval ajal? Mis on eesmärgid? Kas me teame, mida laps juba oskab, mida trennis õppima hakkab? Mida teeb klubi, aga mida peab tegema kodu, et trennitegevus oleks sihipärane ja kannaks tulemust?
Kui proovitrennidest on piisav emotsioon ning see formuleerub otsusena liituda klubiga, tuleb olla valmis ka selleks, et poole hooaja pealt on mängud ja esmane sära asendunud rutiinide ning sisulise treeningtegevusega. Lastesport on lust, see ongi mäng, mida rohkem, seda parem.

Kui vanalt laps trenni tuua, sõltub lapse arengust. Alla ühe aastane laps käib harva. Üldjuhul alles roomavad.

Kui vanalt laps trenni tuua?

 • Sülelapsed

  Sülelapsi vanemad toovad- viivad beebivõimlemisse, mis võiks toimuda kogenud juhendaja järelvalve all, vähemalt alguses, kuni õpitakse ohutult harjutusi sooritama. Alla 1 aasasele piisab silitamisest, talla alt kõditamisest ja aegajalt gaasivalude leevendamiseks puusaringidest.

 • 1-2.a lapsed

  Beebivõimlemine 1-2 aastasele lapsele on lapsevanema õpetamiseks. Üldjuhul lapsed ei jäta meelde, ega suuda kodus regulaarselt harjutusi korrata. Lapsevanema asi on lapsele iga mõistliku aja tagant trennis õpitud harjutusi meelde tuletada.  Väikese tähelepanu on üürike, mälu lühike. Ema-isa jätavad trennis meelde ja kodus kordavad.

 • 3.a laps

  3-aastane laps on valmis teisi jälgima, tegema järgi ning tähelepanu on piisavalt, et kodus õpitut taasesitada.

 • 4.a laps

  4-aastane teeb 10-30 minutit aktiivselt kaasa, on valmis kuulama ja õppima.

 • 5.a laps

  5-aastane saab aru rutiinidest, võtab initsiatiivi ja juhib mängu ning suudab pingutada 30 minutit.

 • 6.a laps

  6-aastane laps trennis on juba kogenud ning teab, mis järgmiseks tuleb.

 • 7.a laps

  7-aastastel lapsel on trennitegevuse eesmärkidest üldjuhul arusaamine, koduste abiga või mitte.

 • 8.a laps

  8-aastased on üldjuhul koolis, suudavad akadeemilise tunni keskenduda, võivad olla rahvusvahelise taseme sportlased.

 • 9-12a. lapsed

  9-12 -aastased teavad, mida tahavad, oskavad eesmärke seada. Pingutavad iseseisvalt

 • 13-18a. noored

  13-18 -aastaselt suudetakse harrastada tipp-sporti ning kõrgeid eesmärke seada. Iseasi, kas seda on vaja.

Laste trenn, laste müramine

Trennimaht ja koormus.

 • 1-3.a laps

  Ühest trennikorrast nädalas täiesti piisab.

 • 3-5.a laps

  3-5 aastaselt võiksid lapsed 1-2 korda nädalas käia oma lemmiktegevusi kordamas, üldjuhul piisab ühest korrast.

 • 6-8.a laps

  6-8 aastastele piisab 2-3 trennikorrast nädalas. Peamine, et oleks lõbus, saaks selgeks ühest kümneni lugemine ning ausus iseenda, treeneri ja treeningukaaslaste suhtes.

 • 8-9.a laps

  8-9 aastased treenivad 4-5 korda nädalas, oma spordialale lisaks harrastatakse sooritusele paremini mõjuvaid lisa-alasi.

 • 10-13.a laps

  10-13 aastaselt võiks stabiilne treeningharjumus tähendada oskust intensiivsetes treeninglaagrites koormusega kohaneda ning oskust pingutada tugeva väsimuse foonil.

 • 14-16.a noored

  14-16 aastased on saanud üle lapselikest kontrollimatutest emotsioonidest ning suudavad kontrollida võistluspinget, kui kohaneda kõrgemale trennikoormusele.

 • 16-19a. noored

  16-19 aastaselt ollakse valmis võistlema täiskasvanutega.

Treener ütleb harjutuse, lapsed teevad. Uued ja tundmatud asjad näidatakse ette kogenumate trennikaaslaste poolt. Kui harjutus on raske, siis tuleb pingutada. Kui harjutus on keeruline, tuleb harjutada. Pole otseteed, vaid on käänuline ja üles-alla kulgev sportlasetee- hea enesetunde, väsimuse, saavutuste, õnnestumiste ja komistustega.
Olgu trennis üks või kümme, Korrus3 treenerid keskenduvad mängule ja rõõmule, kuid oskavad nõuda tulemust.
Väikelaste müramine lapsevanemaga koos, on mänguaeg koos ema ja koos isaga. Võtke oma lapse jaoks aega!

Vali omale sobiv aeg ja tule vaata lähemalt. Lisainfo trenniaegade lehel.

Martin Plaser
+372 5362 7351
www.korrus3.ee
www.facebook.com/korrus3