placeholder-Images-Oxymaven

Korrus3 esimene 2017 suvine sportlik laager toimus 9-18 juuni Karjamaal, Alajõel

Korrus3 esimene 2017 suvine sportlik laager toimus 9-18 juuni Karjamaal, Alajõel, Ida-Virumaal, maalilise Peipsi järve põhjakaldal.
Laagris oli palju huvitegevusi ja korralikult sporti. Laagrit saatis suurepärane suveilm.

Tegime erinevaid grupimänge ja- võistluseid, samuti individuaalses arvestuses võistluseid. Rannas treenisime enamus trennikordi.

Mängudest rannarägbi, rannajalgpalli, erineva distantsiga jooksusid, takistusjooksu, pioneerpalli mängu, laskmist, tegime õhtuse matka koos piknikuga mäe tipus. Lapsed mängisid discgolfi, toimus lõuatõmbevõistlus, Korrus3 lipukavandi konkurss, teatrikava, Eesti teemaline viktoriin, käbide korjamise võistlus, õhtune tuhakartulite tegemine ja vorstide grillimine. Oli distsipliini, vaba aega, enda ja sõpradega olemist. Oli aega metsikult möllata ja liivaga loopida, vees pritsida, hüpata saltosid ja roomata.

Me olime 10 päeva paljajalu, ilma mobiiltelefonideta… ja selgus nii mõndagi. Ka seda, et 1/4 lastest said telefonid kaasa vanemate soovil. Korduvalt sai toonitatud, et kaasa mitte panna. Tulevikus on laagrisse telefoni kaasa võtmisel laps automaatselt laagrist välja arvatud (kui enne bussile minekut juhendajale pole antud), laagri korda rikkunud lapsele tuleb lapsevanem/hooldaja ise järgi.
Telefonid on suurem probleem lapsevanemale, lapsed saavad ilma hakkama. Kaasa võetud telefon rikub ka tuju nendel lastel, kes oma emotsioonidega piiripeal ja kelle vanemad nõrkeksid koju tuleva nutulaulu peale. Iga laager on kojuminejaid. Raha on makstud, aeg broneeritud, treenerid/juhendajad valmis toetama ja tegelema lapsega, andke see võimalus iseendale. Raha tagasi ei saa.

Paljud lapsevanemad on usaldanud Korrus3 meetodeid ja põhimõtted sobivad neile. Oma lapsele “telo” kaasa andmisega rikute teenuse kvaliteeti ja raskendate kogu laagri kasvatajate tegevust. Tuleb tutvuda laagri põhimõtetega enne lapse registreerimist ja laagritasu maksmist!

Paljajalu olime kahel põhjusel. Esiteks: eelmise aasta kogemus näitas, et paljud lapsed ei pese jalgu, vaheta sokke, ega kuivata jalanõusid. Me räägime ja juhendame, kõigini ei jõua. Treenerid kõiki jalgu ei jõua kontrollida, on oht niiskus ja- bakteriaalse kahjustuse tekkeks. Teiseks: hea võimalus karastada, treenida jalataldu ning sellega parandada kogu keha rühti. Tallanahad olid alguses hellad ja pehmed, nagu ikka suve alguses. Las lapsed käivad kogu suve paljajalu, kulub vähem jalanõusi, sokke ja lapsed talvel tervemad. Soovitan ka lapsevanematele. Käbid, oksad, ogalikud ja klaasikillud olid, on ja jäävad. Neid on igas rannas, metsas, matkarajal- kahjuks.
Hommikune karastamine rannal ja ujumine olid vabatahtlikud tegevused. Varbad said vette kõik… kasvõi korraks.

Spinnerid on varsti möödanik, paljud on ostnud taskuraha eest, paljudel seda taskuraha pole. Samuti on tegemist teistest eraldusse suunava jubinaga, laps istub ja grillib üksi oma ajusid. Korjasime need kokku, kes välja tõi, jäi ilma.

Laagrisse pole kaasa vaja midagi peale soovitusliku nimekirja. Mida vähem asju, seda lihtsam. Esimese kolme päevaga saab need vidinad unustatud ja siis lapsed mängivad, jooksevad ja hullavad, leiavad uusi sõpru, leiavad teineteist.

Toitlustus toimis suurepäraselt. Head toidud, millele oli kahjuks alguses palju pirtsutajaid. Toit muutus alates kolmandast päevast maitsvaks. Trenn, värske õhk ja näksipauside puudus tegid oma töö. Lapsed söövad kõike, allergiad ja meditsiinilised põhjused pole teemaks. Kodused toitumisharjumused on probleemiks. “Ma ei söö putru”, “mulle ei maitse supp”, ” liha on halb”, ” meie kodus puuvilju ei sööda, need on nii kallid”, on vaid osa teie kodudes toimuva toitumiskäitumise peegeldusest. Kui laps on ala- või ülekaaluline, annab regulaarne toit ja korrastatud menüü suuna ja impulsi tulevaseks eluks. Kodune halb praktika nullib need pingutused. Laagris toidust eemale hoidmisele on harva põhjus meditsiiniline. Sellised juhud arutame lapsevanematega.

Tubadesse jagavad lapsi instruktorid, et oleks seltskond toas mitmekesine ja laps tutvuks uute lastega. Õed, vennad ja sugulased võimalusel eraldi tubades.
Treeningud 1-2 tunnised, kaks korda päevas, peale lõunasööki toimub lõunauinak 1,5-2,5 tundi. See toimis ja andis sunnitud puhkusega võimaluse taastuda raskest koormusest.

Õhtuti oli võimalus grillida ja nautida vaikselt lõkkeleeke ja- praginat, kes vaikust ei tahtnud hinnata, saadeti tuppa ja magama.

Instruktorid laagris olid Helen Nool, Taavi Tikerpalu, Olha Narepelha ja Martin Plaser.
Sportlik tegevus oli jaotatud vanuste/ võimete kaupa. Ülekaaluprobleemidega lapsed ja noored saavad kogu laagri vältel eraldi teistest oma treeningkava, samuti kontrollivad juhendajad nende laste toitumist ning vajadusel piiravad lisaportsude võtmist. Ülekaaluliste laste areng on aeglasem ja nõuab rohkem tähelepanu. Sügisel on plaan eraldi laager korraldada just selle temaatikaga tegelemiseks.

Väiksed 3-7 aastased tegid üks-kaks trenni päevas Heleni ja Taavi juhendamisel. 7-9 aastased Taavi juhendamisel 2 trenni ning 9+ vanuses Martini trennides. Olha juhendamisel treenisid tüdrukud esimesed 5 päeva, misjärel liitusid laagrisse jäänud tüdrukud poiste üldfüüsilise grupiga. Maarja, Abigail ja Olga läksid Ukrainasse, Lvovi, kus toimus rahvusvaheline kadettide maadlustruniir tüdrukutele.

Ümber maja jooksmine. Lastel on võimalus lunastada oma eksimusi mõne ringiga ümber maja. Lõpuks kogunes jooksmata ringe üle 100, saate vaba voli need kodus oma lastega ära teha.

Kokkuvõtteks

Usaldage oma lapsi, andke neile iseolemiseks ja kasvamiseks aega, rahu ja võimalus, laagris on koolitatud ja pädevad juhendajad. Meie laager, meie reeglid. See on laagri tegu ja nägu.

Diplomid ei tulnud kergelt, need annavad ülevaate esile kerkivatest võimetest. Niisama kiita saab erandkorras ja retsepti alusel.

Kuulake oma lastelt emotsioone, laagrist juttusid, lugusid uutest sõpradest ja sündmustest. Uus võimalus iseolemise arendamiseks ja sportlikuks kasvamiseks Korrus3 spordilaagris on 4-7 juuli, mil toimub linnalaager Tallinnas.
17-23 juuli toimub suve teine pikem laager Karjamaal.

Tänan kaastegijaid ja täname laagri toetajaid ning lapsevanemaid, et usaldasite oma lapsed Korrus3 treenerite ja juhendajate hoolde.

Aplaus lastele, kes trotsisid sääski, vihma, nautisid päikest ja tegid tublilt trenni, olid aktiivsed, olid lapsed.

Ilusa suve jätku
Korrus3
Martin Plaser
53627351
Vaata FB postitust siit